Nagłówek strony

Idź do treści

GraMY z Nadzieją 2023: Kuba Stankiewicz Trio

2023-06-11 17:00 Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (pl. Jana Pawła II nr 2, 50-043 Wrocław, budynek E, I piętro)

Summary

Zapraszamy do Sali koncertowej wrocławskiej Akademii Muzycznej na koncert zespołu Kuba Stankiewicz Trio. Pianista tym razem do współpracy zaprosił swoich muzycznych przyjaciół i muzycznych reprezentantów Wrocławia - Jakuba Olejnika i Przemysława Jarosza. Na program koncertu złożą się utwory z kilku ostatnich albumów artysty oraz jazzowe standardy w zespołowych aranżacjach. Koncert odbędzie się w ramach projektu GraMY z Nadzieją 2023.

Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław zaprasza na koncert:

KUBA STANKIEWICZ TRIO

Kuba Stankiewicz – fortepian
Jakub Olejnik – kontrabas
Przemysław Jarosz – perkusja 

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
pl.
Jana Pawła II nr 2, 50-043 Wrocław, budynek E, I piętro

11 czerwca, 17:00

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy do Sali koncertowej wrocławskiej Akademii Muzycznej na koncert zespołu Kuba Stankiewicz Trio. Pianista tym razem do współpracy zaprosił swoich muzycznych przyjaciół i muzycznych reprezentantów Wrocławia – Jakuba Olejnika i Przemysława Jarosza. Na program koncertu złożą się utwory z kilku ostatnich albumów artysty oraz jazzowe standardy w zespołowych aranżacjach.

Kuba Stankiewicz od wielu lat należy do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych. W drugiej połowie lat 80. grał z zespołem Jana Ptaszyna Wróblewskiego, potem z kwintetem i kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego (płyty „Open” i „Song Of Innocence”).

Bezprecedensową na gruncie jazzu płytę „Chopin Songbook” z jazzowymi ujęciami pieśni przedstawił na festiwalu Jazz Jamboree (2003) oraz wielokrotnie w ramach Roku Chopinowskiego (2010). Pianista grał u boku takich sław, jak legendarny klarnecista Artie Shaw, Scott Hamilton, Art Farmer czy Sheila Jordan. Był półfinalistą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Ukształtowany przez amerykańskie środowisko muzyczne swój indywidualny styl kieruje w stronę romantycznej liryki.

W 2012 roku zrealizował autorski album Spaces, który otrzymał nominację do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej oraz nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2013 w kategorii Album Roku – Muzyka Jazzowa. W tym samym roku ukazała się jego solowa płyta z własnymi interpretacjami muzyki filmowej Wojciecha Kilara. W 2014 roku dokonał wraz z Peterem Erskinem i Darkiem Oleszkiewiczem nagrań z utworami Victora Younga. Krążek ukazał się nakładem wydawnictwa Warner Classics. W 2015 odbyła się w USA seria koncertów promujących album. W tym samym roku nagrał album z muzyką Bronisława Kapera, a w 2016 – Henryka Warsa.

Kuba Stankiewicz dswoją artystyczną aktywnośc łączy z działalnością pedagogiczną. Obecnie prowadzi klasę fortepianu oraz pełni funkcję kierownika Katedry Muzyki Jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. 

Koncert odbywa się w ramach projektu Gramy z Nadzieją, którego celem jest  zwiększenie inkluzywności kultury.
#GramyzNadzieją

_____________

Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna oraz ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław

Partnerzy: Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Fundacja Dolina Pałaców i Ogrodów, Karkonoskie Stowarzyszenie Pomocy  Dziecku i Rodzinie NADZIEJA, Czasoprzestrzeń, Klub Łącznik

Mecenat: Związek Artystów Wykonawców STOART, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji WODNIK Sp. z o.o. w Jeleniej Górze

Patronat medialny: JazzPress, JazzForum, Wrocław.pl, Doba.pl

_____________

Kontakt dla mediów: promocja@psj.wroclaw.pl 

Back to top
QR code for print with page url