Nagłówek strony

Idź do treści

GraMY z Nadzieją 2023: REPERCUSSION

2023-09-14 12:00 Klub Kwadrat, Jeleniogórskie Centrum Kultury, ul. Bankowa 28/30

Summary

Zapraszamy do Klubu Kwadrat przy ul. Bankowej 28/30 w Jeleniej Górze na finałowy koncert GRAmy z Nadzieją. Spotkajmy się 14 września o 12:00 - wstęp wolny!

Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław zaprasza na koncert:

REPERCUSSION

Jacek Muzioł  założyciel i  kierownik artystyczny
Bartłomiej Dudek
Radosław Jędraś,
Miłosz  Rutkowski

Sala Koncertowa Jeleniogórskiego Centrum Kultury
ul. Bankowa 28/30, Jelenia Góra

14 września, 12:00

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy do Sali Koncertowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30 w Jeleniej Górze na finałowy koncert GRAmy z Nadzieją!

W ramach programu organizujemy koncerty mające na celu wspólną integrację i uwrażliwienie na terapeutyczne aspekty muzyki. Wydarzenia te są elementem drugiej edycji programu GraMY z Nadzieją, którego celem jest poprawa dostępu do kultury. Obejmuje on wydarzenia artystyczne i edukacyjne, w tym warsztaty,  koncerty oraz zajęcia o charakterze arte- i muzykoterapeutycznym skierowane do dzieci i młodzieży.
Więcej o całym programie: LINK

Repercussion to zespół, którego naczelną ideą jest muzyczne wykonawstwo, wykorzystujące instrumentarium perkusyjne. Grupa swobodnie porusza się w bardzo różnych stylistykach – od muzyki etnicznej przez blues, jazz aż po kompozycje z kręgu współczesnej muzyki klasycznej. Niezwykle ciekawym nurtem, który zespół uprawia jest „teatr instrumentalny”, polegający na teatralizacji (wizualizacji) gry instrumentalnej. Charakterystyczne dla tego nurtu jest wykorzystywanie jako instrumentów przedmiotów codziennego użytku, elementy gry aktorskiej, ruchu scenicznego oraz happeningu.

Członkowie zespołu są absolwentami perkusji wrocławskiej Akademii Muzycznej, na co dzień aktywnie działającymi na rynku muzycznym jako wykonawcy oraz pedagodzy. W ramach zespołu Repercussion współpracują ze sobą od 2009 roku. Na swoim koncie mają liczne występy kameralne m.in. Festiwal CrossDrumming w Warszawie, Międzynarodowe Forum Perkusji w Żaganiu, Festiwal Rytmu Drumbattle w Legnicy, Nurt Off Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz bardzo bogatą działalność edukacyjną adresowaną do dzieci i młodzieży.

MUZYKA RUPIECI czyli koncert na… przedmioty codziennego użytku
Grupa Repercussion zaprasza na koncert w ramach którego na oczach widzów – talerze, garnki, sztućce, klawiatury komputerowe a nawet piłki do kosza – przeistaczają się w pełnoprawne instrumenty perkusyjne.
Muzyka Rupieci to projekt artystyczny, który jest współczesnym rozwinięciem awangardowego nurtu powstałego w latach 60 – tych XX wieku zwanego „teatrem instrumentalnym”. Muzyka Rupieci to
koncert z elementami teatru (światło, ruch sceniczny, gra aktorska), w ramach którego na oczach widzów, przedmioty codziennego użytku – przeistaczają się w pełnoprawne instrumenty. Kreatywność współczesnych twórców wydaje się być wręcz nieograniczona – w trakcie koncertu na scenie będzie można zobaczyć i co najważniejsze USŁYSZEĆ: klawiatury komputerów, piłki do gry w koszykówkę oraz sprzęt AGD. Instrumentami perkusyjnymi staną się również ciała wykonawców oraz publiczności. Całość uzupełnią multimedialne projekcje nawiązujące do tematu koncertu i charakteru prezentowanej muzyki.
W koncercie wykorzystano następujące kompozycje: J. Cage “Melody”, E. Toch “Fuga Geograficzna”, F. Bach “4 Bodies music”, S.G. Schmidt “In the Office”, W. Reifeneder “Ball percussion”, J. Muzioł “Kitchen music”, M. Dahms “Build”, R. Filz “Beam Me Up”.

Koncert odbywa się w ramach projektu Gramy z Nadzieją, którego celem jest  zwiększenie inkluzywności kultury.
#GramyzNadzieją

_____________

Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna oraz ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław

Partnerzy: Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Fundacja Dolina Pałaców i Ogrodów, Karkonoskie Stowarzyszenie Pomocy  Dziecku i Rodzinie NADZIEJA, Czasoprzestrzeń, Klub Łącznik

Mecenat: Związek Artystów Wykonawców STOART, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji WODNIK Sp. z o.o. w Jeleniej Górze

Patronat medialny: TVP3 Wrocław, JazzPress, JazzForum, Wrocław.pl, Doba.pl

_____________

Kontakt dla mediówpromocja@psj.wroclaw.pl

Back to top
QR code for print with page url