Nagłówek strony

Idź do treści

Jazz do kwadratu | Skoroszów pod Trzebnicą

2023-07-01 19:00 Stawy pod Skoroszowem, restauracja "Skoroczysko"

Summary

Zapraszamy nad Stawy w Skoroszowie na pierwszy z cyklu "Jazz do kwadratu" koncert! Będzie to niepowtarzalne, klimatyczne i otwarte wydarzenie, skierowane do wszystkich grup osób mieszkańców regionu. Już 1 lipca zagrają Zbigniew Lewandowski Quintet, IM FANKI TIM oraz Sobie a Muzom. Dołączcie do wydarzenia!

Czy może być coś lepszego niż natura, muzyka i relaks? 

Zapraszamy nad Stawy w Skoroszowie na pierwszy z cyklu “Jazz do kwadratu” koncert! Będzie to niepowtarzalne, klimatyczne i otwarte wydarzenie, skierowane do wszystkich grup osób mieszkańców regionu. Już 1 lipca zagrają Zbigniew Lewandowski Quintet, IM FANKI TIM oraz Sobie a Muzom. Dołączcie do wydarzenia: LINK

Wstęp wolny! Zapraszamy!

CO USŁYSZYCIE?

Zbigniew Lewanowski Quintet 

Muzyka zespołu to mieszanka pięknych jazzowych tematów, tradycyjnego jazzowego feelingu i brawurowych improwizacji. Brzmienie zespołu stanowi syntezę swingu wywodzącego się z amerykańskiej tradycji z liryką oraz melodyką charakterystyczną dla europejskiej muzyki improwizowanej. Wśród kompozycji prezentowanych przez kwintet znajdują się kompozycje lidera oraz członków zespołu.

Skład zespołu:
Zbigniew Lewandowski – perkusja
Kenny Carr – gitara
Robert Jarmużek – fortepian
Jakub Olejnik – kontrabas
Tomasz Pruchnicki – saksofony

Sobie a Muzom

Grupa to akustyczny skład, który można zaliczyć do nurtu tzw. piosenki autorskiej, do szeroko pojętej poezji śpiewanej. Nazwa grupy jest mocno przekorna: sugeruje, że grają i śpiewają dla siebie, dla przyjemności, że nie zważają na publiczność, że teksty i kompozycje chowają do szuflady, że nie zależy im na końcowym efekcie, na odbiorcach. A jest wprost przeciwnie: chcą aby ich twórczość zainteresowała słuchaczy, zaintrygowała słowem i muzyką. Na repertuar kwintetu SOBIE A MUZOM składają się stare, nowsze i najnowsze wiersze Tadeusz Boguckiego, do których ułożył melodie: od lirycznych ballad do prostych piosenek podszytych poezją.
Skład zespołu:
Wiktoria Dorobiała – skrzypce (VICKY Sound • Art)
Tadeusz Bogucki – wokal, gitara akustyczna (Blues Menu, ex. Bluesdorf Orchestra)
Piotr Zdybek – wokal (No Pesos, Cran)
Adrian Żak (Mroova)– gitara akustyczna (Tomek “Kowal” Kowalski, Cran)
Krzysiek Nartowski – gitara basowa (IM Fanki TIM)
Krzysiek Sycz – perkusja (ex. Blues Menu)

IM FANKI TIM

Zespół powstał 2013 r. Twórczość grupy opiera się na energii FUNKY. Ich główne nastawienie to praca nad własnym repertuarem. Owocem wspólnych muzycznych doświadczeń jest wydanie 2016 r. płyty demo „Krótki Film”, na której znajdują się autorskie kompozycje. W utworach granych przez zespół można znaleźć elementy JAZZU, SOULU, R&B, BLUESA, a nawet muzyki klubowej. Im Fanki Tim był gościem Radia LUZ, Radia RAM, Radia Wrocław oraz Radia Wrocław-Kultura. Uczestniczyli w wielkim Finale Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. W styczniu 2023 r. zespół wydał swoją drugą autorską płytę „Rewolucja”, na której znajduje się osiem autorskich utworów.

Skład zespołu:
Izabela Możdźeń – wokal
Krzysztof Nartowski – gitara basowa
Natan Żakowicz – perkusja
Jarek Majewski – gitara

_________________________________

Organizatorzy: Stowarzyszenie Mieszkańców Dla Trzebnicy, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław, “Skoroczysko” – Stawy pod Skoroszowem

Partnerzy: Tarczyński, “ABR TURCZYN” Materiały Budowlane i Rolnicze, AFP – architecture for people

Patroni medialni: NOWa Gazeta Trzebnicka, Radio DTR

Projekt został dofinansowany w ramach programu “Kultura-Interwencje” 2023 ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Back to top
QR code for print with page url