Nagłówek strony

Idź do treści

GraMY z Nadzieją 2023

W 2023 roku powraca program GraMY z Nadzieją!

 Spotkajmy się razem i nastawmy uszy. Trzy wyjątkowe wydarzenia muzyczne dla dzieci i dorosłych w nowym międzypokoleniowym charakterze. Melomani, jazzowi sceptycy, muzyczni ignoranci – tu każdy złapie bakcyla, w końcu w jazzie jak w lecie – chodzi o dobrą energię.

Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław zaprasza na 3 otwarte, skierowane do szerokiej publiczności koncerty mające na celu wspólną integrację i uwrażliwienie na terapeutyczne aspekty muzyki. Koncerty są elementem drugiej edycji programu GraMY z Nadzieją, którego celem jest poprawa dostępu do kultury. Obejmuje on wydarzenia artystyczne i edukacyjne, w tym warsztaty,  koncerty oraz zajęcia o charakterze arte- i muzykoterapeutycznym skierowane do dzieci i młodzieży.

Program GraMY z Nadzieją skierowany jest także do młodzieży oraz dzieci – wychowanków domów dziecka prowadzonych przez Karkonoskie Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie Nadzieja na terenie Jeleniej Góry i powiatu Karkonoskiego. Program, który prowadzimy od 2022 roku, obejmuje szereg działań o charakterze kulturalno-animacyjno-terapeutycznym, których celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozwoju emocjonalnym oraz poprawa dostępu do kultury.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w 3 spotkaniach z muzyką jazzową: 

ZBIGNIEW LEWANDOWSKI QUINTET | CKAiIL Czasoprzestrzeń –  Klub Łącznik | 14.05, 18:00

14 maja w Klubie Łącznik | Czasoprzestrzeń – czyli w samym sercu zielonej i tętniącej życiem wrocławskiej Wielkiej Wyspy usłyszymy najnowszą odsłonę kwintetu Zbigniewa Lewandowskiego.  Zespół czołowego polskiego perkusisty oraz pedagoga, który muzycznie świętuje jubileusz 50 lat pracy artystycznej przedpremierowo zaprezentuje materiał muzyczny. Liderowi towarzyszą Robert Jarmużek, Tomasz Pruchnicki, Jakub Olejnik  oraz nowojorski gitarzysta – Kenny Carr.

Więcej informacji: LINK

KUBA STANKIEWICZ TRIO | Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu | 11.06.2023, 17:00

W czerwcu (data podana zostanie wkrótce) w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu wystąpi Trio Kuby Stankiewicza, artysty należącego dziś do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych. Muzykę Kuby wyróżnia oszczędność stosowanych środków wyrazu, niezwykła wrażliwość na barwę i brzmienie a także indywidualne podejście do kompozycji połączone z wyczuciem dynamiki i przestrzeni. 

Więcej informacji: LINK

REPERCUSSION – LIVINGROOM MUSIC | Klub Kwadrat, Jeleniogórskie Centrum Kultury | 14.09.2023, 12:00 

14 września grande finale muzycznych wydarzeń będzie wyjątkowy koncert w Jeleniej Górze, mieście którego scena kulturalna coraz częściej przeplata się z wrocławską. Zespół REPERCUSSION, wykorzystujący instrumentarium perkusyjne, wprowadzi widzów i słuchaczy w fascynujący nurt teatru instrumentalnego – polegającego na wizualizacji i inscenizacji gry. Wykorzystane zostaną przedmioty codziennego użytku, elementy gry aktorskiej oraz happeningu. Członkowie zespołu są absolwentami perkusji wrocławskiej Akademii Muzycznej, na co dzień aktywnie działającymi na rynku muzycznym jako wykonawcy oraz pedagodzy prowadzący bogatą działalność edukacyjną adresowaną do dzieci i młodzieży.

Więcej informacji: LINK

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny i otwarty dla szerokiej publiczności. Po więcej bieżących informacji zapraszamy na nasz Facebook: www.fb.pl/PSJWroc  

Więcej o projekcie GraMY z Nadzieją:

Zaplanowane działania o angażująco-integrującym charakterze, umożliwiają rozwijanie pasji i zainteresowań, uwrażliwiają oraz wspomagają proces usamodzielniania podopiecznych oraz przygotowania do wejścia w samodzielne życie. Dają możliwość obcowania z muzyką zarówno w formie mikrokoncertów, jak również wyjazdów, będąc dla części podopiecznych pierwszą w życiu możliwością kontaktu z muzyką w przestrzeni teatralnej oraz koncertowej. Obcowanie z muzyką, zwłaszcza wykonywaną na żywo stanowi istotny element dla wszechstronnego rozwoju psychicznego i intelektualnego dziecka.

Efektem programu jest poprawa jakości życia podopiecznych domów dziecka, zwiększenie dostępności do wydarzeń kulturalnych dla grupy dzieci i młodzieży oraz zmniejszenie negatywnych skutków przebywania w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych w aspekcie kulturalnym oraz terapeutycznym.

Tym samym efektem będzie poprawa jakości życia podopiecznych domów dziecka, zapoznanie dzieci z dobrami kultury polskiej, które w tej formie są niedostępne dla osób wykluczonych i pochodzących z mniejszych miejscowości. Udział w koncertach i warsztatach uwrażliwia oraz wspomaga proces usamodzielniania podopiecznych oraz przygotowania do wejścia w samodzielne życie, zmniejszenie stresu, poprawa zdrowia psychicznego i ogólnego stanu emocjonalnego oraz psychicznej równowagi uzyskana dzięki zaproponowanym zajęciom z muzykoterapii.

___________________

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) oraz Związku Artystów Wykonawców STOART. 

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław

Partnerzy: Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Fundacja Dolina Pałaców i Ogrodów, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji WODNIK Sp. z o.o. w Jeleniej Górze, Karkonoskie Stowarzyszenie Pomocy  Dziecku i Rodzinie NADZIEJA , Czasoprzestrzeń, Klub Łącznik

Patronat medialny: JazzPress, JazzForum, Wrocław.pl

Back to top
QR code for print with page url