Nagłówek strony

Idź do treści

Paweł Lisiecki Quartet „Bound To Happen”

plakat Pawel Lisiecki Quartet - Bound to Happen

Nowy album wydany nakładem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego Wrocław.

Kwartet gitarzysty i kompozytora Pawła Lisieckiego to reprezentacja młodego pokolenia muzyków związanych z wrocławskim środowiskiem jazzowym. Oprócz lidera zespół tworzą Łukasz Zgoda – saksofony, elektronika, Rafał Krzywosz grający na gitarze basowej oraz Marcin Urszulak – perkusista.

Muzyka zespołu inspirowana jest młodą falą artystów jazzowych w minimalistycznych formach z elementami nu-jazzu. Muzycy pytani o inspiracje powołują się na takich artystów, jak Gilad Hekselman, Christian Scott, GoGo Penguin czy Jonathan Kreisberg.

Muzyka kwartetu brzmi świeżo i nowocześnie, prezentując szeroką paletę brzmień, od minimalistycznych i pełnych przestrzeni po pełne dynamiki. Kompozycje, często oparte są na nieregularnych metrach, zaaranżowane są z dbałością o najmniejsze detale. Gitara i saksofon znakomicie korespondują zarówno w melodyjnych i niekiedy rozbudowanych tematach jak również improwizacjach, w których soliści poruszają się z dużą swobodą tworząc ciekawe, spójne brzmienie, zaś całości dopełnia energetyczna i nowoczesna gra sekcji rytmicznej. Klasyczne brzmienie gitarowego kwartetu uzupełniają delikatne, ambientowe tekstury dodające kompozycjom klimatu i przestrzeni.

Wydanie albumu „Bound To Happen” zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.
www.wroclaw.pl

 

 

Back to top
QR code for print with page url