Wrocław Jazz Meeting

WROCŁAW JAZZ MEETING to międzypokoleniowe spotkanie wrocławskiego środowiska jazzowego, czyli dwa dni wypełnione jazzem w różnych odsłonach. Wszystko w historycznej, niezwykle klimatycznej scenerii Bastionu Sakwowego.
Na scenie w samym sercu Wrocławia, wystąpią cztery pokolenia muzyków tworzących we Wrocławiu lub związanych z naszym miastem – od uczniów szkoły muzycznej ze słynnego „Podwala” poprzez studentów wrocławskiej Akademii Muzycznej, aż po uznanych na polskiej scenie artystów jak Piotr Baron, Kuba Stankiewicz Trio czy Natalia Lubrano.
Wrocław Jazz Meeting
📅 13 i 14 czerwca 2026 r. o godz. 18:00
scena w Bastionie Sakwowym
❗Wstęp wolny❗
Na plenerowej scenie w samym sercu Wrocławia wystąpią:
🎵 13 czerwca, godz. 18:00
Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu
JUST QUARTET
Jan Prudło – saksofon altowy
Emilia Zawada – fortepian
Piotr Helwing – kontrabas
Karol Barczyk – perkusja
KLUCZNIAK – KAPCZUK – JARMUŻEK TRIO
Łukasz Klucznik- saksofon altowy
Michał Kapczuk – kontrabas
Robert Jarmużek – fortepian
TRZY GŁOSY, TRZY HISTORIE
Natalia Lubrano – śpiew
Katarzyna Mirowska – śpiew
Monika Wiśniowska-Basel – śpiew
Tomasz Basel – fortepian
Tomasz Grabowy – gitara basowa
Piotr Harazin – perkusja
🎵 14 czerwca, godz. 18:00
KUBA STANKIEWICZ TRIO
Kuba Stankiewicz – fortepian
Jakub Olejnik – kontrabas
Przemysław Jarosz – perkusja
RAFAŁ KARASIEWICZ ORGAN TEAM feat. PIOTR BARON
Rafał Karasiewicz – organy Hammonda
Piotr Baron – saksofon tenorowy
Hubert Mąkosa – gitara
Kuba Lechki – perkusja
W programie koncertów najbardziej znane i lubiane standardy jazzowe, kompozycje własne oraz ponadczasowe evergreeny z polskiego i światowego repertuaru rozrywkowego.
◼️ Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław oraz Fundacja SO WHAT?
◼️ Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu
Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).