Programy

Wybierz program

Barwy Harmonii

Plakat promujący projekt Barwy Harmonii z unikalną identyfikacją wizualną. Tło w ciepłych odcieniach żółci, pomarańczu i zieleni tworzy przyjazną, energetyczną atmosferę. Tytuł projektu jest napisany interesującą czcionką, która wyróżnia się na tle. Po prawej stronie znajdują się logotypy PSJ Wrocław oraz informacje o współfinansowaniu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) w ramach programu Kultura Dostępna oraz ZAW Stoart.

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w koncertach i wernisażach, organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław w 2024 roku w ramach programu “Kultura Dostępna”. 
 
Program dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków ZAW STOART

Projekt obejmuje szereg wydarzeń kulturalnych o charakterze edukacyjnym, twórczym, arte-terapeutycznym i integracyjnym, wykorzystujących jednocześnie różne rodzaje formy sztuki: muzykę i sztuki plastyczne oraz różne formy aktywizujące: warsztaty, koncerty, wernisaże, które stanowić będą niepowtarzalną okazję skorzystania z różnorodnej oferty kulturalnej szerokiej grupie odbiorców w trakcie realizacji jednego zadania. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Koncepcja projektu

Działaniami obejmiemy dzieci i młodzież z Niepublicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II przy ZOL dla Dzieci w Jaszkotlu oraz dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 10 przy ul. Parkowej we Wrocławiu, a także ich rodziny, opiekunów oraz pozostałych mieszkańców Dolnego Śląska (osoby z różnych grup społecznych, wiekowych, osoby ze specjalnymi potrzebami). Do dzieci z wyżej wymienionych placówek skierujemy szeroką ofertę warsztatową opartą na metodzie syntezującej różne formy sztuki: dźwiękowe i wizualne.

Wydarzenia towarzyszące – dwa koncerty i wernisaże – będą mieć charakter otwarty dla wszystkich, sprzyjając przełamywaniu barier, zapewniając dostęp do wartościowych i różnorodnych zasobów kultury wielu słuchaczom i widzom jednocześnie. Prezentować będą twórczość współczesnych artystów poruszających się w stylistyce około jazzowej oraz twórczość dolnośląskiej, współczesnej artystki sztuk wizualnych Ewy Kutylak, której prace w dużej mierze powstały pod wpływem inspiracji muzyką.

Jazz i sztuki plastyczne, choć różne w swojej formie, mają wiele wspólnych punktów stycznych, co pozwala na ciekawe powiązania między nimi. W ich integracji istotną rolę odgrywają kolory i dźwięki. Kompozycje jazzowe często można porównać do malowideł, gdzie poszczególne dźwięki odpowiadają różnym kolorom. Zarówno malarze, jak i muzycy jazzowi posługują się kontrastem, tonacją i rytmem, tworząc wrażenie harmonii. Jazz, zazwyczaj oparty na improwizacji, podobnie jak sztuki plastyczne, daje artystom swobodę wyrażania siebie w unikalny sposób.

W ramach projektu jeden koncert zespołu Monika Wiśniowska-Basel & Jazz Family Band dedykowany będzie specjalnie dla dzieci z ośrodków, ich rodzin, opiekunów – odbędzie się on 4-go czerwca 2024 r. w auli Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr.10 przy ul. Parkowej 27 we Wrocławiu.

Tymczasem już, dziś zapraszamy na dwa otwarte dla wszystkich koncerty połączone z wernisażami Ewy Kutylak i dzieci biorących udział w warsztatach. Szczegóły wydarzeń pojawią się w zakładce Aktualności a także na https://www.facebook.com/PSJWroc

TRIO OKAZJONALNE – 29.06.2024 r. g.18.00 – otwarcie wystawy, 18.30 – koncert; Agroturystyka Konie i Glina, Nowina 5 k. Henrykowa

  • Marzena Słowik – głos, perkusjonalia
  • Jerzy “Wilk” Kaczmarek – pianko
  • Tomasz Wilczyński – kontrabas

MUNDINOVA –  17.10.2024 r., g.18.00 – otwarcie wystawy, 19.00 – koncert; Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A, Wrocław

  • Dorota Kołodziej – głos
  • Marzena Cybulka – gitara basowa, kontrabas
  • Michał Wilczyński – gitary
  • Karol Gola – saksofony, flet
  • Dariusz Kaliszuk – perkusja

Logotypy na Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

stoart

Gramy z nadzieją 2023

gramy z nadzieją 2023 program

W 2023 roku powraca program GraMY z Nadzieją!

Spotkajmy się razem i nastawmy uszy. Trzy wyjątkowe wydarzenia muzyczne dla dzieci i dorosłych w nowym międzypokoleniowym charakterze. Melomani, jazzowi sceptycy, muzyczni ignoranci – tu każdy złapie bakcyla, w końcu w jazzie jak w lecie – chodzi o dobrą energię.

Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław zaprasza na 3 otwarte, skierowane do szerokiej publiczności koncerty mające na celu wspólną integrację i uwrażliwienie na terapeutyczne aspekty muzyki. Koncerty są elementem drugiej edycji programu GraMY z Nadzieją, którego celem jest poprawa dostępu do kultury. Obejmuje on wydarzenia artystyczne i edukacyjne, w tym warsztaty,  koncerty oraz zajęcia o charakterze arte- i muzykoterapeutycznym skierowane do dzieci i młodzieży.

Program GraMY z Nadzieją skierowany jest także do młodzieży oraz dzieci – wychowanków domów dziecka prowadzonych przez Karkonoskie Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie Nadzieja na terenie Jeleniej Góry i powiatu Karkonoskiego. Program, który prowadzimy od 2022 roku, obejmuje szereg działań o charakterze kulturalno-animacyjno-terapeutycznym, których celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozwoju emocjonalnym oraz poprawa dostępu do kultury.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w 3 spotkaniach z muzyką jazzową:

ZBIGNIEW LEWANDOWSKI QUINTET | CKAiIL Czasoprzestrzeń –  Klub Łącznik | 14.05, 18:00

14 maja w Klubie Łącznik | Czasoprzestrzeń – czyli w samym sercu zielonej i tętniącej życiem wrocławskiej Wielkiej Wyspy usłyszymy najnowszą odsłonę kwintetu Zbigniewa Lewandowskiego.  Zespół czołowego polskiego perkusisty oraz pedagoga, który muzycznie świętuje jubileusz 50 lat pracy artystycznej przedpremierowo zaprezentuje materiał muzyczny. Liderowi towarzyszą Robert Jarmużek, Tomasz Pruchnicki, Jakub Olejnik  oraz nowojorski gitarzysta – Kenny Carr.

KUBA STANKIEWICZ TRIO | Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu | 11.06.2023, 17:00

W czerwcu (data podana zostanie wkrótce) w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu wystąpi Trio Kuby Stankiewicza, artysty należącego dziś do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych. Muzykę Kuby wyróżnia oszczędność stosowanych środków wyrazu, niezwykła wrażliwość na barwę i brzmienie a także indywidualne podejście do kompozycji połączone z wyczuciem dynamiki i przestrzeni.

REPERCUSSION – LIVINGROOM MUSIC | Klub Kwadrat, Jeleniogórskie Centrum Kultury | 14.09.2023, 12:00

14 września grande finale muzycznych wydarzeń będzie wyjątkowy koncert w Jeleniej Górze, mieście którego scena kulturalna coraz częściej przeplata się z wrocławską. Zespół REPERCUSSION, wykorzystujący instrumentarium perkusyjne, wprowadzi widzów i słuchaczy w fascynujący nurt teatru instrumentalnego – polegającego na wizualizacji i inscenizacji gry. Wykorzystane zostaną przedmioty codziennego użytku, elementy gry aktorskiej oraz happeningu. Członkowie zespołu są absolwentami perkusji wrocławskiej Akademii Muzycznej, na co dzień aktywnie działającymi na rynku muzycznym jako wykonawcy oraz pedagodzy prowadzący bogatą działalność edukacyjną adresowaną do dzieci i młodzieży.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny i otwarty dla szerokiej publiczności. Po więcej bieżących informacji zapraszamy na nasz Facebook: www.fb.pl/PSJWroc

Więcej o projekcie GraMY z Nadzieją:

Zaplanowane działania o angażująco-integrującym charakterze, umożliwiają rozwijanie pasji i zainteresowań, uwrażliwiają oraz wspomagają proces usamodzielniania podopiecznych oraz przygotowania do wejścia w samodzielne życie. Dają możliwość obcowania z muzyką zarówno w formie mikrokoncertów, jak również wyjazdów, będąc dla części podopiecznych pierwszą w życiu możliwością kontaktu z muzyką w przestrzeni teatralnej oraz koncertowej. Obcowanie z muzyką, zwłaszcza wykonywaną na żywo stanowi istotny element dla wszechstronnego rozwoju psychicznego i intelektualnego dziecka.

Efektem programu jest poprawa jakości życia podopiecznych domów dziecka, zwiększenie dostępności do wydarzeń kulturalnych dla grupy dzieci i młodzieży oraz zmniejszenie negatywnych skutków przebywania w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych w aspekcie kulturalnym oraz terapeutycznym.
Tym samym efektem będzie poprawa jakości życia podopiecznych domów dziecka, zapoznanie dzieci z dobrami kultury polskiej, które w tej formie są niedostępne dla osób wykluczonych i pochodzących z mniejszych miejscowości. Udział w koncertach i warsztatach uwrażliwia oraz wspomaga proces usamodzielniania podopiecznych oraz przygotowania do wejścia w samodzielne życie, zmniejszenie stresu, poprawa zdrowia psychicznego i ogólnego stanu emocjonalnego oraz psychicznej równowagi uzyskana dzięki zaproponowanym zajęciom z muzykoterapii.
___________________

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) oraz Związku Artystów Wykonawców STOART.

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław

Partnerzy: Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Fundacja Dolina Pałaców i Ogrodów, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji WODNIK Sp. z o.o. w Jeleniej Górze, Karkonoskie Stowarzyszenie Pomocy  Dziecku i Rodzinie NADZIEJA , Czasoprzestrzeń, Klub Łącznik

Patronat medialny: JazzPress, JazzForum, Wrocław.pl

Łączy nas muzyka Hudba Nas Spojuje

łączy nas muzyka

 

Celem projektu „Łączy nas muzyka” jest rozwijanie muzycznego talentu, kreatywności oraz umiejętności pracy zespołowej.
Po intensywnych warsztatach młodzi muzycy wystąpią wraz z wykładowcami.

W programie standardy muzyki jazzowej, m.in. Summertime, So what, Bye bye blackbird, Watermelon man.

Zespół stworzony z prowadzących zajęcia zagra w składzie: Paulina Gołębiowska, Ivan Nemecek, Robert Jarmużek, Bartosz Pernal, Mateusz Maniak i Jakub Olejnik.

Zapraszamy na koncerty!

Ornamental Farm Bukowiec, 27.08.2021, 18:00

Přerov, Hradby u Neptuna, 28.08.2021, 19:00

Mothers Follow Chairs, 21:00

Gramy z nadzieją 2022

Program GraMY z Nadzieją skierowany jest  do młodzieży oraz dzieci – wychowanków domów dziecka prowadzonych przez Karkonoskie Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie Nadzieja na terenie Jeleniej Góry i powiatu Karkonoskiego. Program obejmuje szereg działań o charakterze kulturalno-animacyjno-terapeutycznym, których celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozwoju emocjonalnym oraz poprawa dostępu do kultury.

Program obejmuje

  • 3 mikrokoncerty zorganizowane w placówkach na ternie Jeleniej Góry oraz Powiatu Karkonoskiego
  • 2 koncerty wyjazdowe – w Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych we Wrocławiu.
  • Wycieczki oraz zwiedzanie Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze oraz Centrum Kultury Akademickiej Czasoprzestrzeń, na. Terenie zrewitalizowanej, zabytkowej zajezdni tramwajowej we Wrocławiu. Obejmujące ciekawe zakamarki np. piwnice, które pełniły rolę schronów przeciwlotniczych, posłuchać historii zabytku oraz zwiedzić aktualne wystawy.
  • Cykl warsztatów umuzykalniających z elementami muzykoterapii
  • Warsztaty realizowane przez Partnera Programu, , które przybliżą dzieciom tradycyjne metody rękodzieła. Do wyboru będą zajęcia w ciemni fotograficznej, pracowni sitodruku, stolarni oraz pracowni konserwacji mebli. W każdym z tych miejsc dzieci będą miały możliwość poznać charakter pracy danego artysty oraz spróbować swoich sił w samodzielnym wykonaniu dzieła.

Zaplanowane działania o angażująco-integrującym charakterze, umożliwiają rozwijanie pasji i zainteresowań, uwrażliwiają oraz wspomagają proces usamodzielniania podopiecznych oraz przygotowania do wejścia w samodzielne życie. Dają możliwość obcowania z muzyką zarówno w formie mikrokoncertów, jak również wyjazdów, będąc dla części podopiecznych pierwszą w życiu możliwością kontaktu z muzyką w przestrzeni teatralnej oraz koncertowej.

Obcowanie z muzyką, zwłaszcza wykonywaną na żywo stanowi istotny element dla wszechstronnego rozwoju psychicznego i intelektualnego dziecka. Efektem programu jest  poprawa jakości życia podopiecznych domów dziecka, zwiększenie dostępności do wydarzeń kulturalnych dla grupy dzieci i młodzieży oraz zmniejszenie negatywnych skutków przebywania w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych w aspekcie kulturalnym oraz terapeutycznym.

Tym samym efektem będzie poprawa jakości życia podopiecznych domów dziecka, zapoznanie dzieci z dobrami kultury polskiej, które w tej formie są niedostępne dla osób wykluczonych i pochodzących z mniejszych miejscowości. Udział w koncertach i warsztatach uwrażliwia oraz wspomaga proces usamodzielniania podopiecznych oraz przygotowania do wejścia w samodzielne życie, zmniejszenie stresu, poprawa zdrowia psychicznego i ogólnego stanu emocjonalnego oraz psychicznej równowagi uzyskana dzięki zaproponowanym zajęciom z muzykoterapii.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna

Logotypy na Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu Kultura Dostępna, informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego

informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego

Organizatorzy:

  • Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław
  • Klub Łącznik
  • Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych CZASOPRZESTRZEŃ we Wrocławiu
  • Paweł Lisiecki Quartet
  • Karkonoskie Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie NADZIEJA
  • Jeleniogórskie Centrum Kultury
  • Zdrojowy Teatr Animacji

Mecenat:

  • SW Machines Polska
  • MKiDN
  • Narodowe Centrum Kultury
  • Gmina Wrocław
  • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
  • Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego
  • ZAIKS
  • Z.A.W. STOART
  • WEPA Piechowice Sp. z o.o.

Patroni medialni:

  • JazzForum
  • JazzPress
  • TVP3
  • wroclaw.pl

Paweł Lisiecki Quartet „Bound to Happen”

Paweł Lisiecki Quartet „Bound To Happen”

Nowy album wydany nakładem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego Wrocław.

Kwartet gitarzysty i kompozytora Pawła Lisieckiego to reprezentacja młodego pokolenia muzyków związanych z wrocławskim środowiskiem jazzowym. Oprócz lidera zespół tworzą Łukasz Zgoda – saksofony, elektronika, Rafał Krzywosz grający na gitarze basowej oraz Marcin Urszulak – perkusista.

Muzyka zespołu inspirowana jest młodą falą artystów jazzowych w minimalistycznych formach z elementami nu-jazzu. Muzycy pytani o inspiracje powołują się na takich artystów, jak Gilad Hekselman, Christian Scott, GoGo Penguin czy Jonathan Kreisberg.

Muzyka kwartetu brzmi świeżo i nowocześnie, prezentując szeroką paletę brzmień, od minimalistycznych i pełnych przestrzeni po pełne dynamiki. Kompozycje, często oparte są na nieregularnych metrach, zaaranżowane są z dbałością o najmniejsze detale. Gitara i saksofon znakomicie korespondują zarówno w melodyjnych i niekiedy rozbudowanych tematach jak również improwizacjach, w których soliści poruszają się z dużą swobodą tworząc ciekawe, spójne brzmienie, zaś całości dopełnia energetyczna i nowoczesna gra sekcji rytmicznej. Klasyczne brzmienie gitarowego kwartetu uzupełniają delikatne, ambientowe tekstury dodające kompozycjom klimatu i przestrzeni.
Wydanie albumu „Bound To Happen” zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław www.wroclaw.pl

Międzypokoleniowa orkiestra Jazzowa Twardogóra / Koncert finałowy

Zapraszamy na finałowy koncert po warsztatach w ramach Międzypokoleniowej Orkiestry Jazzowej Twardogóra 2022, który odbędzie się przy placu zabaw przy ul. Działkowej 16 lipca o g. 17:00. Wystąpią uczestnicy warsztatów oraz wykładowcy Katedry Muzyki Jazzowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu: Dominik Gawroński i Łukasz Perek.

Sfinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Patronat nad wydarzeniem objął Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski

Międzypokoleniowa orkiestra Jazzowa Twardogóra / Koncert

Zapraszamy na finałowy koncert po warsztatach w ramach Międzypokoleniowej Orkiestry Jazzowej Jelenia Góra 2022, który odbędzie się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze 2 lipca 2022.
Wystąpią uczestnicy warsztatów oraz wykładowcy Katedry Muzyki Jazzowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu: Jakub Olejnik, Bartosz Pernal, Tomasz Pruchnicki.

Sfinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Patronat nad wydarzeniem objął Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski

Międzypokoleniowa orkiestra Jazzowa Twardogóra 2022 / Warsztaty

Zapraszamy młodzież i seniorów do wzięcia udziału w Letnich Warsztatach Muzycznych.

Warsztaty skierowane są do instrumentalistów (trąbka, skrzypce, klarnet, saksofon, tuba, flet, gitara, instrumenty klawiszowe, bas, akordeon, perkusja) bez względu na poziom zaawansowania. Celem jest rozwijanie muzycznego talentu oraz kreatywna praca zespołowa.

W ramach zajęć warsztatowych odbędą się próby jazzowej orkiestry, podczas których będziecie wspólnie pracować nad repertuarem i poznawać szereg zagadnień związanych z jazzem i grą w zespole, takich jak: swing, feeling, artykulacja, praca nad brzmieniem czy improwizacja.

Nasza kadra to doświadczeni muzycy, absolwenci studiów jazzowych Akademii Muzycznej we Wrocławiu. dr Dominik Gawroński i Łukasz Perek. Warsztaty odbędą się od 12 do 15 lipca.
Zajęcia odbywać się będą w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Twardogórze, ul. Wrocławska 39, 56-416 Twardogóra.

Formularz: https://forms.gle/nFRHPu7Fc22h5TvR9

Finałem warsztatów będzie koncert Międzypokoleniowej Orkiestry Jazzowej, który odbędzie się 16 lipca 2022.

Sfinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław

Współorganizatorzy: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze oraz Gmina Twardogóra

Partner: @Fundacja Jazz nad Odrą

Patronat nad wydarzeniem objął Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski
—–
Łukasz Perek – pianista, puzonista, aranżer, a absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Swoją działalność dzieli między muzykę jazzową a teatralną. W latach 2003-2009 prowadził Big-Band Oława, a od 2011r Big-Band Jelcz-Laskowice, dla którego aranżuje zarówno muzykę jazzową, jak i rozrywkową. W 2008 r. był kierownikiem muzycznym konkursowej części Festiwalu Piosenki Francuskiej “Chantons á Wrocław”.

W latach 1999-2003 z kwintetem O.K.E.J. i innymi zespołami grał na festiwalach jazzowych takich jak “Jazz nad Odrą (wyróżnienie), “Bielska Zadymka Jazzowa”, “Jazz Juniors” (dwukrotnie – III i II miejsce), “Regensburg Jazz Festival”, „Trotzberg Jazz Days h. Koncertował w Dusseldorfie, Kolonii, Amsterdamie, Paryżu. Regularnie współpracuje z wrocławskim aktorem i wokalistą Mariuszem Kiljanem oraz muzykami jazzowymi, min. z saksofonistami Tomaszem Pruchnickim i Sławomirem Dudarem. Od 2002 r. wchodzi w skład kwartetu wokalistki jazzowej Kasi Stankowskiej, z którą w 2012 r. nagrał płytę z muzyką Władysława Szpilmana.

dr Dominik Gawroński – trębacz, kompozytor, aranżer, lider zespołów oraz muzyk sesyjny urodzony 29 grudnia 1990 r. w Radomiu. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. Im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie Małgorzaty Dzikowskiej, Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu w klasie Roberta Majewskiego oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Jazzu w klasie prof. dr hab. Piotra Wojtasika.

Od 2016 roku jest wykładowcą na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Jazzu. W 2020 roku uzyskał stopień doktora sztuki broniąc dysertacji doktorskiej pt.: Różnorodność kulturowa jako czynnik kształtujący współczesne oblicze jazzu europejskiego na podstawie twórczości wybranych trębaczy

Najważniejsze osiągnięcia:

  • Nagroda Specjalna na festiwalu Jazz Nad Odrą (2020)
  • Nagroda Jazzowy Debiut Fonograficznyz zespołem Damian Hyra Quartet (2020)
  • Nagroda Indywidualna na Krokus Jazz Festiwal (2020)
  • Międzynarodowe stypendium Jenuesses Musicales Jazz World Orchestra (2013)
  • Wyróżnienie na Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting Złota Tarka w Iławie z zespołem Adam Bławicki Septet (2015)
  • Nagroda Indywidualna na Krokus Jazz Festiwal (2012)
  • I Nagroda z zespołem Swinging Birds oraz Nagroda Indywidualna dla Instrumentalisty na VI Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie (2010)
  • I miejsce na VI Spotkaniach Instrumentów Dętych w Warszawie (2005)
  • Uczestniczył w wielu projektach muzyki jazzowej i nie tylko, m.in.: Big Band Akwarium, Big Band Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod dyr. Ryszarda Borowskiego, orkiestra Perfect Girls & Friends pod dyr. Wojciecha Zielińskiego. Jest członkiem Polsko-Niemieckiej Orkiestry Jazzowej pod dyr. Bernharda Mergnera, od 2018 roku pełni również rolę wykładowcy w tej orkiestrze. Współpracuje z orkiestrami Wind Machine pod dyr. Bernharda Mergnera oraz Silesian Jazz Orchestra pod dyr. Siegmunda Lindnera. Jest współtwórcą projektów: Gawroński/ Lechki Consolidation Collective, Gawroński / Zarecki New Orlean Ensamble, Dominik Gawroński Quintet, Joao de Sousa & Fado Polaco, Paśko i zespół CO TO i wielu innych.
  • Od 2017 roku jest wykładowcą na Letnich Warsztatach Bigbandowych w Nysie.
  • Brał udział w nagraniach takich albumów płytowych jak m.in. Olga Boczar – Music Essence Little Inspirations, Joao de Sousa – Luta, Michał Sołtan – Mallada, Krzysztof Zęsławski Quartet – Osiecka jazzowo, Aleksandra Jastrzębska – Ola Jas, Bartosz Pernal Sextet – Into the Wild, Kasia Kowalska MTV Unplugged, Aleksandra Jastrzębska – Jasna, Joao de Sousa – Ideal, Damian Hyra Qartet – Z oddali.